П`ятниця
18.07.2025
02:59
Статистика
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми.

Мій сайт

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Спілкування з читачами
yuliya261280Дата: Неділя, 27.09.2009, 13:08 | Повідомлення # 1
Сержант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 39
Репутація: 0
Статус: Offline
Юрій Андрухович вирушає у тур Сполученими Штатами Америки із «Московіадою» і збирається написати історію «Мертвих півнів». Про це письменник розповів під час чат-конференції на «Буквоїді».

Подаємо відповіді Юрія Андруховича на запитання наших читачів.

Лідія Стрельченко 12:27:32 Добридень. Ваші твори внесені до обов?язкового прочитання у старших класах за шкільною програмою. Згадую випадок зі своїх шкільних років. Учителька української літератури перевіряла зошити, де мали бути конспекти біографій письменників за певний період. В одного мого однокласника не було якоїсь із них. То ж він мав законспектувати до кінця уроку й показати зошит. Урок закінчувався, учень ще писав, то ж вчителька попросила його поквапитися. На що він відповів дослівно: «Зачекайте, я вже дописую! Ще трохи. Він уже майже помер...». Як ставитеся до своєї «загальнообов`язковості»?

Мені це, звичайно, не подобається. Кілька років тому я погрожував Міносвіти судом за використання моїх творів без моєї ж таки згоди. Не знаю, чи подав би справді до суду, чи ні (Ви ж знаєте, які в нас суди!) - але виявилося, що на твори у хрестоматіях авторське право не поширюється. Тобто автора начебто й не повинні про це питати – взяли і все. У той же час моя «загальнообов’язковість» компенсується рішеннями Кримської та Луганської рад про обов’язкове вилучення всіх моїх книжок з тамтешніх бібліотек. Тобто я ще не помер, усе гаразд:))

Лідія Стрельченко 13:02:41 Якби довелося прожити життя знову, чого б не зробили?

Мабуть, не написав би деяких текстів – з тих, які мені зараз категорично не подобаються. Але їх таких зовсім небагато, на щастя.

Лідія Стрельченко 13:00:27 Певна категорія людей не просто захоплюється Вашою творчістю, але й ставиться до Вас надзвичайно серйозно, вважаючи ідеалом, прикладом чи не в усьому. Людей, які ставляться до Вас і Вашої творчості спокійніше або з іронією, чи взагалі не сприймають - вважають обмеженими й неповноцінними. Через це - сварки та навіть розривання стосунків. Як до цього ставитеся? Чи відчуваєте загалом якусь відповідальність за свій вплив ?

Я про таке й не знав. Невже таке дійсно буває? Щоб аж до розриву стосунків. Звісно, мені знайома ситуація, коли хлопці ревнують до мене своїх дівчат. Але щоб аж до розриву стосунків? Ну, але якщо це дійсно так, то я, здається, маю деяке право не нести за це жодної відповідальності, правда ж? Мало що кому забагнеться розірвати:))

Лідія Стрельченко 13:04:12 Рано чи пізно палкі прихильники захочуть звести Вам пам`ятник. Як вважаєте - як він виглядатиме?

Я його описав у вірші «Пам’ятник» - траплявся Вам такий? Там, до речі, не тільки про мене.

мартена 19:09:30 Пане Юрію! Чому Роман Кухарук називає Вас «недолугим гранотоїдом»?

Запитуйте в нього. А взагалі добре, що я про це дізнався – за першої ж нагоди дам йому в пику:)) Кухаруче, я вже йду!

ktatat 16:39:44 Все і всі приречено на невідворотні зміни... Як відомо... А Ви й досі той Андрухович, що написав «Дванадцять кілець»?

Я такого не писав, тому я не той Андрухович.

Bax 17:16:37 Останні кілька років Ви знаходитись поза українським літературним процесом. Вас це не гнітить? Де Ваші нові книжки? Чому Ви, даруйте за патетику, не берете активної участі у культурному житті України?

Та як це не беру?! Ще й всюди повні зали збираю; Ви якось неточно поінформовані. А взагалі яке це нудне словосполучення – «літературний процес»! Так і хочеться десь поза ним опинитися, в чомусь веселішому й цікавішому. Тому я з радістю «поза ним».

Олена4 00:37:48 Пане, Юрію, як ви вважаєте чи має право інтелектуал бути по за політикою? Чи може він просто жити, абстрагуючись від навколишньої дійсності? Наскільки політика цікава Вам?

Оскільки я не інтелектуал, то мені складно про них судити. А про себе скажу так, що ні, що не можу. Тобто думаю про політику, переживаю за політику і навіть беру участь у політиці, але не як активіст певної партії, а як рядовий громадянин, наділений здатністю формулювати певні ідеї чи хоча б як мінімум образи.

sopa 12:20:59 «Мабуть, не написав би деяких текстів – з тих, які мені зараз категорично не подобаються. Але їх таких зовсім небагато, на щастя» - а можна докладніше, про які тексти йдеться?

Про деякі вірші зі збірок «Небо і площі» та «Середмістя». Давайте так. Ви розшукаєте ці збірки і самі спробуєте визначити, від яких віршів я без особливого жалю міг би відмовитися?

Apassionata 12:16:18 Банальне питання, але важливе smile Коли чекати нової книги? Над чим ви зараз працюєте?

Книжка мала б вийти наступної осені. Думаю, це буде «енциклопедія» або «лексикон» - 111 історій про 111 міст. Більше ані слова.

Apassionata 12:14:43 Давненько не були в Дніпропетровську! Коли вас у нас чекати? )

Не знаю поки що. Минулого разу я був рік тому, з концертом «Самогону». Мені здалося тоді, що я вже якось занадто часто у вас у Дніпрі буваю, тобто дещо набрид:)

Bax 17:18:40 Колись дуже активно обговорювалася тема існування «Станіславського феномену». З огляду на час, що минув після артикулювання цієї теми, зізнайтеся: це просто був піар?:)

З огляду на час? Зізнаюся: який ще такий піар? Що Ви вкладаєте в це поняття? Мабуть, те, що нормальною мовою називається «дешеві понти»? Якщо так, то мені немає в чому зізнаватися – це НЕ був піар. Імена Прохаська, Іздрика, Єшкілева і Галі Петросаняк говорять самі за себе. Але ними «Станіславський феномен» навіть не вичерпується.

Максим 00:25:08 Розумію, що питання можливо не дуже коректне, але все ж, який найбільший гонорар ви отримували за книжку видану в Україні? І відразу ще одне «грошове»)) питання. В якій країні письменників люблять більше (орієнтуючись на розміри ваших гонорарів за книги, видані в різних країнах)?

Щодо першого запитання: розуміючи всю глибину матеріальної скрути в українському видавництві, я намагаюся йти видавцям назустріч і погоджуюся на той максимум, який вони можуть мені сплатити. Найвищий гонорар – за перевидання одного з романів – становив 2 тис. євро. Дуже скромно, як бачите. Щодо другого: найвищі гонорари я отримую в Німеччині. Але такої публіки, як у нас, я там не маю. Тобто у нас письменників люблять більше. Але не грошима, а серцями)) Чи може й чимось іще.

Bax 17:17:38 Чому Андрухович не виводить у світ нові літературні таланти? Адже це так важливо, щоб Ви своїм авторитетом привертали увагу до молодих письменників!

Саме у світ і саме привертаю увагу. Тобто знову якось Вас недоінформують. Давайте я і Вас у світ виведу, га?

nickoflil 12:29:55 Приємно було чути Вас в альбомі Мертвого півня «Made in Ю.А.», будете продовжувати такі експерименти?

Так, звичайно, хотілося б. Зокрема, з півнями. Невдовзі має вийти наш другий альбом з «Карбідо» - він називається «Цинамон» і являє собою щось абсолютно інакше, хоч іноді й до тих же текстів.

sopa 10:03:45 Юрій, ви завжди акцентували увагу, що виступаєте проти канонізації вас та ваших творів. Проте зараз, здається, ви цілком комфортно почуваєтеся в образі «патріарха сучукрліту»... Що це - свідома зміна сприйняття себе чи просто піар-хід?

І знову це слово! Діти мої, діти, як же вас, бідолашних, зіпсували вітчизняні медіа та всілякі політпроститутки! В усьому – лише «піар»:) Насправді я Патріарх Бу-Ба-Бу, яким є з 1990 року. І мені з цим досі комфортно. «Патріархом сучукрліту» мене з деякого часу помилково називають деякі некомпетентні журналісти (так і хочеться написати «дурналісти»). То що мені, в суд на них подавати? Я не беру цього аж надто близько до серця і Вам не раджу.

Лідія Стрельченко 10:45:26 Ваш день зазвичай починається з ...

З думок про Україну. На зразок «Што ти сдєлал для України?»:))

Crazy_Spider 10:38:08 Шановний Юрію! Поважаючи Вас як письменника, задам усе ж таки нелітературне запитання. Нещодавно Ви підписалися під «Листом української інтелігенції...» до провідних країн світу. Чи не здається Вам, що: а) це -- волання в порожнечу; б) інвектива «Захід нам допоможе» - це виправдання власної безпорадности і слабкости; в) сильні країни ніколи не дослухалися до схожих «плачів Ярославни» глобальних лузерів? Чи не вважаєте, що якби у свій час Кравчук та Ваші старші колеги-письменники не здали безборонно ядерну зброю, то не довелося би Вам сьогодні підписуватися під цим смішним та лицемірним «листом у нікуди». Тільки не кажіть, що тоді на терези була поставлена українська незалежність, і що ми й так є ядерною державою, маючи Чорнобиль... Цією імпотентною відмазкою вже користувалися до Вас... Дякую.

І Вам дякую. На жаль, не маю змоги написати більш-менш розгорнуту відповідь. Та й не бачу сенсу – Ви, здається, переконаний антизахідник, ще й мабуть з ВО Свобода або якоїсь аналогічної їй «укрррраїнської» кантори, я Вас не переконаю, а Ви мене, будьмо си здорові!

k0rni 12:57:47 чи плануєте найближчим часом відвідати Чернівці? якщо так, то коли?

Ні, на жаль, не планую. Чернівці не планують. До них просто треба їхати – зненацька і без жодного плану. А план у Чернівцях і сам знайдеться:))

okriru 12:31:11 Юрію, попри те, що писання, мабуть, - справа суто приватна, особиста, інтимна й т.п.: чи з роками змінюється Ваше ставлення до «завдань» літератури, так би мовити, «літературна конвенція»?

Сподіваюся, що так, що змінюється. Було б жахливо, якби не змінювалася. Моя «конвенція» насьогодні - література все ще здатна дещо змінювати в цьому світі.

Лідія Стрельченко 10:44:15 Що читаєте зараз самі та що порадите іншим?

Капітальний двотомник академіка Гнатюка «Статеве життя українського селянства». Його й пораджу. До речі, Винничук не так давно видав його адаптовану версію, дуже раджу хоча б її.

sean 09:09:51 Юрію, доброго дня. Як Ви думаєте, на цього Табачника http://www.izvestia.ru/politic/article3133320/ мала б відреагувати галицька громада чи краще не робити цій, кхм, хорошій людині зайвого PR? З повагою, Олександр

Олександре, слабкість будь-якого колективного послання в тому, що воно – колективне. І ще до того ж від імені такої ефемериди як «галицька громада». На мій погляд, Ви цілком правильно і доречно відреаґували двома листами на «Майдані». Побачимо, що буде далі.

In de Ya 12:21:22 Вам вдається - попри богемність в образі - виглядати молодо... досить тривалий час - і вже понад 20 років))Та це про зовнішнє, в який спосіб поету можна обманути час - і писати щоразу цікавіше, умовно кажучи, тримати читача в тонусі))?

Ого, почалися компліменти, дякую. (Чи це не комплімент? Усе одно дякую, особливо за «богемність в образі»). Так от - я не маю універсального рецепту. Його, мабуть, не існує. І обманути час нікому, на жаль, не вдасться. Але важливо чинити опір його проминанню. У моєму випадку - це подорожі. Бути мобільним (:)))), тобто рухомим, змінювати ландшафти, оточення, мови і всяке таке.

Дарця 10:05:06 Юрію, скажіть, будь ласка, а не дратує, коли Вас називають патріархом?

Якщо Патріархом Бу-Ба-Бу – не дратує.

Лапікура 12:31:20 За радянських часів до навіть дуже талановитих прозових і поетичних творів авторів зобов’язували чіпляти обов’язків «ідеологічний паровозик». У що трансформувалось це явище в сучасній вільній від партійної цензури укр. літературі? Ваші життєві спостереження?

Не знаю, мені здається, що чогось такого зараз просто не існує. «Ідеологічні паровозики» були наслідком якнайпильнішої уваги до літератури з боку тодішньої влади. Радянська влада була літературоцентричною, за неправильну ідеологію вона просто вбивала письменника. Тому її увагу слід було приспати «паровозиками». Нинішня влада літератури не знає і нею не цікавиться. І слава Богу, що це так.

terra38 12:29:14 Андруховичу, як ви потрапили на острів Сан Мікеле? і чому ви його виписали так, що здається, що він є саме тим епіцентром роману, Венеції й історії Перфецького?

Якщо чесно: я ще досі не побував на Сан Мікеле, навіть фоток з нього не бачив. Але Перфецький таки побував - от у чому секрет!

lovekraft 12:33:23 Пане Юрію! Який роман/фільм/альбом вразив вас останнім часом? Чому? Цікаво, що б Ви нам порадили...

Роман: Даніель Кельман, «Слава». Фільм: «Межі контролю» Джармуша. Альбом: Get Well Soon

In de Ya 12:31:54 Наскільки великі шанси в українського автора отримати Нобелівську премію з літератури? В чому, на ваш погляд, камінь спотикання? І якби вам таку присудили - на що б ви витратили ці кошти?

Шанси українських авторів зростатимуть пропорційно до кількості перекладів іншими мовами, передусім шведською. Їх поки що не існує зовсім. Не треба на цьому зациклюватися. Це далеко не найсуттєвіше.

k0rni 12:49:34 Така гарна осінь!!! Приїжджайте в Чернівці! Ми чекаємо:)

Обов`язково буду. Без Чернівців мені не життя.

К_О_ 12:33:49 Чим для Вас є АУП ?

Невиконаним завданням.

bana 12:33:36 Юрко, у вашому уявному Львові кожен знає вірші Антонича напам’ять. Як у вашій уяві слід би відсвяткувати його ювілей? Які вечора мали б бути у літературних колах і як ви особисто проведете 4 жовтня?

На жаль, я не буду в ті дні в Україні, але, звісно, якось відзначу. Знаю, що якісь дійства обов?язково відбуватимуться. Хотілося б, щоб якомога менше в тому всьому було дурного офіціозу. Уявний Львів тим і прекрасний, що уявний і з реальним не має нічого спільного, крім назви.

К_О_ 12:37:33 «... не написав би деяких текстів.» Але ж їх можна переписати.

Можна. Я, до речі, іноді так і роблю. Загалом же їх можна переписувати безконечну кількість разів і ніколи не публікувати:)) Ось що таке «чиста літературна творчість» - ніколи й нічого не дописувати до завершеного стану і ніколи не публікувати.

BubaMara 13:05:25 За якими з Ваших творів Ви хотіли б написати сценарій?

У мене є сценарій за «Перверзією». Колись іще поставлять, через багато-багато років.

bana 12:44:30 Я ваша муза, забудьте про Лідію Стрельченко. Вона всім питання перебиває.

Дякую, музо:))

Fanny 12:40:37 Пане Юрію, хотілося б дізнатися, чи плануєте відвідати цьогоріч Франкфуртську книжкову ярмарку і чи заплановані якісь дискусії, круглі столи etc. за вашої участі?

Ні, немає нічого. По-перше, немає нової книжки, щоб туди їхати. По-друге, я в той самий час маю тур у Штатах з американською «Московіадою».

sopa 12:56:23 Зараз багато відомих авторів на замовлення видавництв починають писати книжки для дітей. Чи варто і від Вас очікувати найближчим часом чогось подібного?

Ні, не варто. Я на замовлення не пишу - навіть для дітей. Ні, якби це ще було замовлення самих дітей, а то видавництв:))

BubaMara 12:59:55 Якось в одному з Ваших інтерв?ю Ви згадували, що думаєте написати історію «Мертвих півнів». Чи ведеться якась робота над цим? Чи думали Ви про можливе продовження роману «Таємниця», адже життя триває :-) Мені дуже сподобалося прочитати в «Таємниці» про деталі тих чи інших Ваших творів, але хотілося би прочитати ще напр. про написання «Дванадцяти обручів» і самої «Таємниці».

Так, історія «Мертвих півнів» обов?язково буде. Я час до часу переслуховую все, що вони мені нарозповідали, і намагаюся знайти форму для тої майбутньої книжки. Продовження «Таємниці»? Насправді будь-яка моя наступна книжка буде таким продовженням - от, скажімо, ті 111 міст.

sopa 13:04:06 неприємно зачепило ваше висловлювання про Луганськ і про вилучення книжок... ну що ж, дурні люди скрізь є... хоча ще пару років тому, коли я ще жила в луганську, знайти ваші твори в бібліотеці не було проблемою - і ми, студенти, активно цим користувалися smile

Та може це все лиш якісь вигадки. Я особисто не перевіряв, бо взагалі перевірками не займаюся, але один із журналістів про це мені казав. Давайте думати, що в луганських бібліотеках усе по-старому:)))

nickoflil 13:00:03 Що Вас надихає писати поезію, а що прозу? Писали колись на замовлення?

Хіба що для зарубіжних газет на політичні теми. Особливо у 2004-2006 роках.

Crazy_Spider 13:15:49 Красно дякую за відсутність відповіді, яка, одначе, є вичерпною відповіддю. Запитання ж Вам задавав такий само, як і Ви, «пересічний громадянин» у політичному сенсі, котрий до жодної партії чи «кантори» не належить. Щире побажання: продукуйте фантоми у творах, але не в дійсности : )))

Це робить Вам честь, що ви «пересічний громадянин у політичному сенсі». І все ж - наскільки захопливо продукувати фантоми в дійсності! (тут у нас місцевий відмінок, а не родовий, тому «дійсності», а не «дійсности»). Ще раз - на все добре.

BubaMara 13:27:53 Де можна ознайомитися зі сценарієм «Перверзії»?

Не можна. Він у мене в шухляді:)

okriru 13:06:45 Чи німецький читач переважно так само проросійськи налаштований, як і німецький політикум?

Ні, на щастя. Там є дуже різний читач. Як і різний політикум. У нас дещо викривлене уявлення щодо проросійськості німецького політикуму - причина в тому, що наші медіа всю закордонну інфу про Україну беруть не з першоджерел, а з російських інтерпретацій тих першоджерел. Що ж до маніпулятивних здатностей росіян, то... Загальновідомий факт.

BubaMara 13:12:58 Які з останніх переглянутих фільмів Вам сподобалися особливо?

Я вже згадував нову роботу Джармуша. Джармуш - це моє все:)

BubaMara 13:32:32 Було би дуже цікаво послухати історію Півнів від них самих, чи могли би опублікувати ці аудіо записи розмов з ними ? Чудовий додаток до «Таємниці» :-)

Ну от - то вже й моєї книжки не треба?!!:))))

BubaMara 13:09:33 Де можна знайти відео ваших виступів? Чи плануєте видати DVD «Андрухович LIVE»?

Поки що над цим не думав. Але от і спробуємо під час весняного туру з «Карбідо» і ві-джеями.

Лідія Стрельченко 13:34:09 Як зазвичай реагуєте на хамство?))

Мені завжди сильно допомагає деяка розгубленість.

terra38 13:22:05 Не були на Сан Мікеле!!! яке розчарування(

Оце так останнє запитання:))) Обіцяю врочисто, що мене там поховають! Дуже дякую всім, хто взяв участь у нашій розмові, за інтенсивне й зацікавлене спілкування, до нових зустрічей. Юрій Андрухович.
«Буквоїд»

http://www.bukvoid.com.ua/events/chat/2009/09/25/142649.html

 
yuliya261280Дата: Неділя, 03.10.2010, 12:43 | Повідомлення # 2
Сержант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 39
Репутація: 0
Статус: Offline
neverknow: Гениальный человек знает, что он как минимум талантлив; талантливый человек знает, что он как минимум способный... Вы считаете себя талантливым человеком?
Юрий Андрухович: Як кажуть у таких випадках – «без зайвої скромності»:) Насправді я буваю талановитим. Але буваю й бездарним.
samsan: чи вірить хоч хтось з Ваших читачів в Егона Альта, тобто в те, що він насправді існував?
Юрий Андрухович: Уявіть собі – так, є такі. Вони, до речі, наймудріші – якщо мені дано право оцінювати в такий спосіб моїх читачів.
уважний: Коли чекати на нову книжку Ваших віршів?
Юрий Андрухович: Нічого ще не можу сказати. Можливо, це буде не просто книжка віршів, а книжка довгих і дуже довгих віршів, можливо, навіть поем. Але коли? Не знаю, мусять визріти. Тобто я мушу визріти.
coffee_drinker: чому з усіх екзотичних країн Вас захопила саме Індія? чи були Ви там?
Юрий Андрухович: Ця Індія – це далеко не та, реальна Індія, в якій я не був. У мене «Індія» - це міфологічний край землі, яким його собі уявляли середньовічні європейці. Ті, що також ніколи в ній не бували. Згідно з їхніми уявленнями, Індія це «остання земля» над Океаном і тому в ній зовсім поруч і вхід до раю, і діра до пекла. Тому що це така сконцентрована надприродність.
Зоя, Ірпінь: Останнім часом серед сучасних авторів, до яких відноситися і ви, стало модним у свої творах вживати нецензурну лексику. А без неї ніяк не обійтися?
Юрий Андрухович: Та, мабуть, можна й обійтися. Але справа в тому, що іноді таки не можна обійтися. Тут не йдеться про моду, а про художню точність.
читач: яка прочитана Вами у 2007 р. книга вразила Вас найбільше?
Юрий Андрухович: Видана 1909 р. в Ляйпциґу двотомна монографія «Статеве життя українського селянства» (упорядкування В. Гнатюка, німецькою мовою).
Eugen: Чи "Таємничий транзит" може бути зразком для авторів і видавництв, які хочуть організувати успішну піар-кампанію в Україні? Що Вам найбільше сподобалося, а що не сподобалося в цій літературно-презентаційній акції?
Юрий Андрухович: Так, може бути своєрідним алгоритмом. Однак це запитання – перше з Ваших двох – швидше не до мене, а до видавництва, їм судити про те, наскільки успішною виявилася кампанія, бо вони володіють точною інформацією щодо динаміки продажу книжок. Відносно другого запитання: найбільше сподобалося те, що наша країна виявилася дуже молодою, еротичною і сповненою очікуванням. Що не сподобалося? Здається, нічого такого не було. Не хочу вигадувати зайвого, мені справді було страшенно шкода, коли все це закінчилося.
Смугаста Марися: Не сумніваюся, що Ви читаєте досить багато літератури. Яка повинна бути книжка, щоб вона отримала від Вас найвищу оцінку? Що саме цінується вами в літературі?
Юрий Андрухович: Вона повинна перевернути якісь мої попередні уявлення, погляди чи відчуття, тобто, умовно кажучи, змінити мою картину світу. Тобто стати якоюсь такою книгобомбою. Найвірнішою ознакою її є те, що я цілком мимоволі починаю розповідати про неї іншим.
Уляна: Чи буде продовження проекту "АНДРУХОЇD"?:)
Юрий Андрухович: Зараз важко сказати. Але точно буде продовження «Самогону» з гуртом «Карбідо». Це будуть композиції на деякі давніші вірші – з «Екзотичних птахів і рослин».
Uljana: Не набридають фанатки?;)
Юрий Андрухович: Хіба фанатки можуть набриднути?:)))
Ася: Чого Вам бракує до повного щастя?
Юрий Андрухович: Зараз уже нічого.
Віктор: Коли вже великий Андрухович привезе до України Нобелівську премію з літератури? Або не Він, а хто небудь інший?
Юрий Андрухович: Великий Андрухович воліє на цю тему мовчати. Малий Андрухович, можливо, про таке й поговорив би, а великий не дозволяє. smile У будь-якому разі це не може бути метою. Я знаю кількох авторів, які зробили це своєю життєвою метою і від того стали жахливо нещасними, бо вона тепер просто з’їдає їх.
Богдан: Хочем Вас у Львові з Карбідо послухати! :-)
Юрий Андрухович: Дякую, нічого конкретного не можу обіцяти, але цієї осені ми справді плануємо ще пару концертів в Україні. Зокрема у Вінниці. Можливо, у Франику. Стежте за рекламою.
Єжі: Ваше відношення до Вашої популярності? Чи відчуваєте ви ту межу за якою популярність перестане бути користною? Дякую.
Юрий Андрухович: Складно відповісти, чи я її відчуваю. Думаю так, що її в мене саме достатньо і ніяк не забагато. Бо «забагато» - це коли ти вже не можеш пересуватися без охоронців і вибудовуєш навколо себе щоразу вищі стіни від папарацці. Мені таке, на щастя, не загрожує.
Ярослав Минкин: Правда ли, что Вы осенью посетите Дальний Восток Украины и презентуете свою новую книгу в Луганске? Что Вы ждете от этого города и почему не приезжали в Луганск раньше?
Юрий Андрухович: Почнемо з того, що я Вас пам’ятаю з харківського слему минулого року – на фестивалі «Цех», мені дуже сподобалося те, що Ви робили. Так, ми зараз плануємо такий тур з Жаданом і Дерешем, там обов’язково буде й Луганськ. Раніше не складалося, бо в цьому ділі є одна вирішальна штука – хтось повинен запросити і взяти на себе координацію. Треба мати якийсь контакт і знати як мінімум, що тебе там і справді чекають. Зараз «Фоліо» працює над підготовкою цього туру. Він має називатися «Література індастріал», ідея Жадана.
цвітну: чи не збираєтеся найближчим часом взятися за переклад іншомовних творів. якщо так, то яких? дякую
Юрий Андрухович: Я все ще не покидаю своєї старовинної мрії перекласти «Ромео і Джульєтту». І видати це колись разом з «Гамлетом». Але «Гамлет» поки що має вийти окремо.
Дмитро: відоме переслідування представниками КНР будь-яких виставок, кінопоказів і конференцій присвячених Далай Ламі. Нещодавно за вимогою посольства КНР були відмінені заходи присвячені цього великому діячу в Могилянці. яке ваше ставлення до факту скасування конференцій і виставок в Україні на тему Далай Лами і до цієї особистості зокрема? дякую
Юрий Андрухович: Те, про що Ви розповідаєте, заскочило мене цілком зненацька. Коли відбулося це скасування і чому не було інформаційної хвилі? Якщо це дійсно правда, то нам усім, звичайно, ганьба. І треба б це якось виправляти.
марія: а ви не знаєте, чому тут на сайті стоїть ваша фотографія з "Газети виборчей"? відповідно, як ви ставитеся до захисту авторських прав. чи порушують ваші авторські права в Україні? дякую
Юрий Андрухович: Чому саме ця фотографія – не знаю, але вона початково не з «Виборчої», а зі швейцарської «Таґес-Анцайґер», це літо 2004 року, фестиваль у швейцарському містечку Льойкербад, я читаю над водоспадом (над прірвою:)) Не пригадую її у «Виборчій», але вона потім з’являлася ще де-не-де, точно пам’ятаю, що в польському «Плейбої». Можливо, що вона «без прав», тобто вільна для використання. Про мої права: не знаю, чи порушуються вони в Україні, швидше за все так, бо в нас вони не можуть не порушуватися. Але я волію в цьому не копатися, хай живе благодійність:)
Drageotee: День добрий! Ваші враження від кінцевої станції "Ужгород" (можна чесно і прямо).
Юрий Андрухович: Фантастично гарне місто, я не був у ньому майже 25 років і це було страшенно важливо – його відвідати. Публіка дещо особлива – найменше з усіх сміялася, хоч я щосили намагався читати так, щоб було смішно. Зате найдовше аплодувала – теж не знаю чому.
Templar: Про славу хтось Вас тут питає, Я ж, власне, знати те хотів, Чи Патріарх щось випиває, І чи не падає долів?
Юрий Андрухович: Долів намагаюся не падати, але в житті всякого бувало. Загалом важливо не втрачати пластику рухів та гримас за жодних обставин. Перепрошую, що відповів прозою.
Читачка: Як ставитесь до творчості Софії Андрухович?
Юрий Андрухович: Мені подобається ця письменниця, її здатність поєднувати жорстокість і ніжність, чи брутальність і делікатність. Я вважаю її цілком самостійною творчою індивідуальністю, яка здивує нас ще не одним своїм текстом.
Уляся: Численні Ваші премії та гранти - це справедлива винагорода за Ваші твори чи відсутність альтернативи Вашому писанню? (вибачте за тавтологію;)
Юрий Андрухович: Я не зовсім зрозумів («відсутність альтернативи моєму писанню»). Але скористаюся нагодою, щоб дещо уточнити. Я не живу з ґрантів, бо я їх не отримую. Час до часу ми – редакція «Потягу 76» - отримуємо ґрант на якесь конкретне нове число, але ми його не «проїдаємо», ми справді робимо на ці гроші це число.
promonaut: Який зміст для Вас має таємниця?
Юрий Андрухович: Невичерпний:))
Москалька: Чи взяли б ви участь у графіті-флеш-мобі імені Тома Сойєра, що полягає у дописуванні всілякого абсурду до вже існуючих політичних гасел? Штибу: Цушко спас Україну від Ктулху! smile
Юрий Андрухович: Чудово! Так, я з Вами. Я вже навіть щось таке якось започаткував – минулого травня, будучи в Києві й дещо напідпитку, вночі мимохідь виправив меморіальну табличку в районі Заньковецької – там, знаєте, де «у цьому будинку проживала видатна російська поетеса… Анна АхмЕтова». Але наступного дня вони це відмили.
Eugen: Коли вже зайшла мова про Луганськ, то я, зі свого боку, хочу згадати про Запоріжжя і про Бердянськ, які Ви під час Таємничого транзиту обминули... В Бердянську, між іншим, є педуніверситет, а на ньому - факультет української та слов"янської філології, а ще в місті є навіть книжковий магазин, де можна придбати книжки "Фоліо", о!
Юрий Андрухович: Дякую, про це приємно знати. До речі, Запоріжжя також буде в нашому осінньому турі – тому ж, де й Луганськ. Приїздіть до Запоріжжя – там і домовимося на майбутнє про Бердянськ. Точний розклад туру ще уточнюється, але орієнтовно це десь кінець вересня – початок жовтня, Ви дізнаєтеся.
s_k: Якою мала би бути, щоб вразити Вас у саме серце: - книга - музика - жінка ?
Юрий Андрухович: Книга: вже трохи про це писав раніше. Така, що перевертає. Музика: така, щоб хотілося бути перевернутим. Жінка: така, щоб хотілося перевертати:))
Olia Vorobej: А які у Вас були прізвиська, подпольниє клічки і поганяла? smile
Юрий Андрухович: Не так і багато. Похідні від прізвища (всякі там Андруха й Андрушка) відкидаємо, так? У шкільні й дворові роки (тінейджерські) – Цумбуш. Не знаю чому. В інституті зі зрозумілих причин – Староста, але мені це не подобалося, як і загалом не подобалося моє староство. В армії певний час Младшой, але це теж типово для тих, хто став молодим молодшим сержантом. Не знаю, чи пасує до цього ряду Патріарх, але дехто мене й донині так називає.
Ася: пане Юрію а хто займається вихованням Вашого сина? чи піде за батьковими сходами?
Юрий Андрухович: Вихованням? Це засильно сказано. Ми просто живемо в одному домі. До того ж йому вже 21 рік, пізно займатися вихованням. Друге запитання: ні, не піде, бо це вже було б занадто:))
Eugen: Чи є надія на те, що коли-небудь буде знято фільм за мотивами Ваших творів або за Вашим сценарієм? Чи може це статися в Україні?
Юрий Андрухович: Є надія, звичайно. Та й навіть сценарій є. А от чи буде фільм – дуже сумнівно. Не можу знайти на світі режисера, який би це бачив і розумів так, як я. Хоч самому режисером ставай!:))
Ася, Херсон: чи матимуть глядачі УКраїни змогу побачити "Дванадцять обручів" на театральній сцені або в кіно?дякую
Юрий Андрухович: П’єса за мотивами «Обручів» існує, її авторка та ж, що й «Московіади» - Надія Симчич. Чи зацікавиться нею котрийсь із театрів – побачимо. А Стас Мойсеєв, постановник «Московіади» і головний режисер Молодого театру, вважає, що «Дванадцять обручів» -- це швидше фільм, аніж театральний спектакль. Я це до того, що все можливо, але це швидше вже не зовсім моя справа – колись це неодмінно відбудеться, але, як Ви знаєте, «завжди надто пізно і якось не так»:)
Аня: Під час прочитання "Таємниці" як ніколи бракувало знання Вашого голосу. "Таємничий транзит" пройшов повз мене. Опишіть Ваш голос. Ви ж можете, я знаю wink
Юрий Андрухович: Та ні, такого голосу, як мій, навіть я описати не можу!:)))) Нічого, будуть ще нагоди, почуємося.
Ираклий: В песне поется "счастье вдруг, постучалось в двери". У вас было когда-нибудь ощущение счастья в настоящем времени, не понимание, что счастье было и прошло, а ощущение, что ты счастлив именно сейчас?
Юрий Андрухович: Так, звичайно. Я думаю, що насправді щастя нема, але воно буває. Тобто іноді навідується до нас на якісь лічені секунди, і щасливі люди – це ті, яким дано це оцінити, саме тут і саме тепер.
Варвара: У вас есть любимый алкогольный напиток?
Юрий Андрухович: Гм, ні, єдиного не існує. Вибір напою залежить від країни перебування, пори року і, звичайно, фінансових обставин.
Ираклий: Ваше отношение к дружбе? Что такое дружба в вашем определении? Делится ли она на мужскую и женскую?
Юрий Андрухович: Дружба – це одна з форм любові, але збочена:) Ні, якщо серйозно, то дружба – це страшенно важливо. З дружбою ми не пропадемо на цьому світі. Щодо третього запитання: я думаю, так, думаю, що є такий поділ, але в цьому немає нічого поганого, це як дві половини єдиної цілісності, вони мусять бути різними, бо відповідають за різні центри.
Ираклий: Вас можно увидеть злым, кричащим? С вами такое случается? Что способно вывести вас из равновесия?
Юрий Андрухович: Зі мною трапляються зриви і напади люті, хоч вони, можливо, й непомітні стороннім, бо я дуже швидко ці бунти придушую. Але що є, то є – трапляється. На жаль, іноді мене вдається спровокувати хамством. І я ще не до кінця навчився замикати це на собі, тобто я іноді ведуся і відповідаю чимось подібним.
Варвара: Как вы воспринимаете критику? Чью критику вы никогда не воспринимаете адекватно? А к чьей прислушиваетесь в обязательном порядке?
Юрий Андрухович: Тут я уточнив би: Вам ідеться про критику загалом чи про літературну критику? Щодо першої, то я намагаюся наслідувати позицію «Ось тобі я - критикуй мене!». Тобто я намагаюся бути відкритим до будь-якої критики. Я здогадуюся, що вона береться з любові, чи там з ревнощів або заздрощів, а це значить – з любові так чи інакше. Щодо критики суто літературної: я намагаюсь уникати будь-яких контактів з нею незалежно від того, позитивна вона чи негативна. Тобто я не хочу читати рецензій на свої книжки, статтей про свою творчість. Іноді мені їх просто приносять і кладуть перед очима – таким чином я все ж дізнаюся, що наша літературна критика перебуває приблизно там, де я її й покинув, тобто в зоні вкрай інфантильної поверховості.
Ольчик: Как вы проводите свой день?
Юрий Андрухович: Зараз я кайфую від літа і від того, що нікуди не треба їхати, тому дозволяю собі майже нічого не робити, нічого не писати, не будувати ніяких планів і не організовувати свій час. Словом, до наступної середи я ще ледарюю. Під це діло дуже добре відловлювати якісь нові ідеї.
Шмель: популярность неотделима от PR-a?
Юрий Андрухович: Я сказав би так, що швидше за все її не відокремити від публічності. Тобто щоб бути популярним, мабуть, непогано виходити на публіку, спілкуватися з нею напряму, наживо. Особливо, якщо це тобі подобається і ти від цього ловиш кайф.
Олекса: Ми всі у серці маємо загальне питання "Що буде з Україною?" Як ви його формулюєте для себе особисто? Як відповідаєте?
Юрий Андрухович: Останнім часом я думаю, що ми на доброму шляху, от тільки йдемо ним якось так по-дурному петляючи – ніби п’яничка серед ночі. Але шлях виведе, я переконаний.
Ася, Херсон: пане Юрію, а де ж KARBIDO у "Таємниці"?? там лише самогон з карбіду... чи може ваша співпраця з цим польським гуртом то є продовження "замість роману"?(до речі, у Києві в панорамі Ви були неперевершені;)
Юрий Андрухович: Дякую, я теж думаю, що то був наш найкращий концерт. У «Таємниці» ж іще багато чого немає. Бо інакше про що б мені писати наступні книжки?
Ася, Херсон: у таємниці можна знайти прототипи Лілі та Марлени з "дванадцяти обручів", а хто ж усе таки прототип Роми та Колі Воронич?
Юрий Андрухович: А Ви можете повірити, що деякі літературні постаті жодних прототипів не мають? Є чистою вигадкою? Так і з цими двома.
Ася: Які враження були у пана Пінчука після відвідин презентації таємниці?
Юрий Андрухович: Та, здається, помірні. Крім того, він не мав змоги лишитися на другу частину, тобто «Самогону» йому не дісталося:)
Аня: Чи плануєте Ви (Хтось) перевидання перших романів? "Рекреацїї+Московіада" вже назавжди осіли в приватних колекціях!
Юрий Андрухович: Десь начебто планується нове видання «Московіади». У кожному разі я вже бачив обкладинку. А «Рекреації» в деяких книгарнях продаються постійно, хоч зараз підіть і купіть. Це ті, що видала «Піраміда», з передмовою (чи післямовою? забув!) Винничука.
Великі патріоти: В чем для вас разница между патриотом и националистом? Легко ли любить Батьківщину живя далеко за ее пределами? Ведь жить и приезжать в гости не одно и то же.
Юрий Андрухович: Я не знаю, звідки це уявлення, що я живу не в Україні. Воно вже, щиро кажучи, дістало. Я в гостях? Я у себе у Франику в гостях?!!! До суті запитання: мені здається, «націоналізм» це одна з форм – ідеологічна – «патріотизму». Об’єктивно не існує ані доброго, ані злого «націоналізму», тому непогано б завжди оцінювати з точки зору конкретної історичної та політичної ситуації. Уффффффф! Як розумно завернув:))
Edik: А вы сапоги чем мажете: дегтем или смальцем? Я - кремом "Саламандра".
Юрий Андрухович: Ну от і молодець! Я дуже радий за Вас.
Лола: А вы в детстве хотели быть космонавтом?
Юрий Андрухович: Не пригадую. Хоч цілком не виключаю, могло бути – у ті часи це була популярна професія.
НеБомж: Вдохновляют ли вас бомжи?
Юрий Андрухович: Та як би сказати? Якось так в найновіших текстах їх усе більшає й більшає. Але я не думаю, що це результат «вдохновєнія», просто я справді люблю ті міста, де їх багато трапляється.
Гена: Когда вы познакомились с "Гайдамаками"?
Юрий Андрухович: Заочно – через і-мейл – десь так восени 2005-го, просили написати сценарій до відеокліпу «Кохання» і питали, чи я не проти, щоб їхній альбом називався «Перверзія». Потім уперше зустрілися в Києві, в січні 2006-го, наступного дня після того концерту «Гадюкіних», тоді ще був такий мороз градусів під 30, і ми в «Ольжиному Дворі» випили на трьох відро чаю і чайник коньяку. «На трьох» - тому що там були не всі «Гайдамаки», а лише Ярмола і Лемко (Іван).
Юра: Каким образом Вы планируете воспитывать молодежь, употребляя ненормативную лексику?
Юрий Андрухович: Та я наче не займаюся вихованням молоді. Вам на іншу конференцію.
Рудик: Что сестра таланта: лесть или краткость?
Юрий Андрухович: Є тільки два варіанти? А раніше взагалі був один. Наші шанси зростають, сестер усе більшає:)
Кет: В чем больше силы в кулаке или в слове? Как часто кулаком приходилось пользоваться?
Юрий Андрухович: Ні, нечасто. Зараз уже й не пригадаю, коли востаннє. У будь-якому разі після цього робилося дуже шкода того, кого вдарив, і гидко за себе.
Роджер: Когда в последний раз вы защищали честь женщины? А мужчины?
Юрий Андрухович: Друзяки, ви мене тут з Робін Гудом не плутаєте?
Карр: Есть ли будущее в украинского панк-рока? Который был, есть и будет....
Юрий Андрухович: О, Ви й без мене знаєте, що «будет». Значить, «есть будущее». У нас панк-реальність, тому нам без панк-року не можна.
Роджер: На сколько условности и рамки нашего общества накладывают отпечаток на ваше творчество. Они нужны или может стоит выходить за них?
Юрий Андрухович: Вони потрібні для того, щоб за них виходити. Якби їх не було, куди б ми виходили?
Драх: Вы поклоняетесь ДЖА, Будде, или предпочитаете освободить свой тетан от материальных ценностей? Боитесь ли вы Вавилона? Ваша душа слилась со всемирным Брахманом?
Юрий Андрухович: Я агностик і мені з цим добре. Тобто я думаю, що з Богом, як і зі щастям – його немає, але часом Він буває:))
Невиновный Джордано Бруно: Как часто Вы ходите на шашлыки и разводите костры
Юрий Андрухович: Гагагагагага!!!!!!!:))))) Як кажуть на чатах, Бруно – зачьот!
Алла: Современников не принимает и не понимает общество? Те, кем мы восхищаемся сейчас - в свое время тоже не понимали. Если провести параллель с современным миром, как вы относитесь к высказыванию, что современная украинская литература явно проигрывает предшественникам.
Юрий Андрухович: Та я наче й не чув таких висловів. У всякого часу своя правда, скажу я Вам глибокодумно. Тільки давайте не будемо покладати надії на Вічність – вона жахливо холодна і нічого не зрозуміє.
Ялина: Якби ви знімали фільм про своє життя, то яким би був саундтрек? якісь такі знакові пісні чи альбоми, які б найточніше озвучували певні періоди житія? дякую)))
Юрий Андрухович: Я зараз не готовий відповісти, Ялинко. Мені треба трохи часу на роздуми – це ж дуже важливо й відповідально. Крім того, тут якась така підсумковість, мовляв, усе, кінець, пиши саундтрек до свого життя. А не хочеться.
Ялина: якби ви знімали фільм про власне життя, то яким би був саундтрек до нього (фільму))? якісь такі знакові пісні чи альбоми, щоб вдало акомпанували певним періодам життя.. дякую
Юрий Андрухович: Я зараз не готовий відповісти, Ялинко. Мені треба трохи часу на роздуми – це ж дуже важливо й відповідально. Крім того, тут якась така підсумковість, мовляв, усе, кінець, пиши саундтрек до свого життя. А не хочеться.
Ася: Чи з*явиться у ВАших наступних творах ВАша бабця Ірена Скочдополь? певно саме вона була головною героїнею таємниці ;)чи не так?
Юрий Андрухович: Та ні, не так. Тобто вона вийшла однією з героїнь, це правда. Можливо, я справді ще не вичерпав можливостей цієї постаті. І от, наприклад, в одному з наступних романів вона з’явиться під машкарою якого-небудь приватного детектива. Вона потягнула б:)
Ася: пане Юрію скажіть будь ласка а чи передав Вам фото з Херсона пан Завен? вітаннячко з "міста кавунів"
Юрий Андрухович: Дякую, передав. У мене воно на видному місці, під кавуном:)
posh: Ви випаково( зовсім:) не збираєтесь відвідати фестиваль у Шешорах?
Юрий Андрухович: Ви маєте на увазі – у Воробіївці? Боюся, що цього року не вийде, я в цей час на іншому фестивалі.
Ася: в пошукових системах на запит Патріарх українського постмодерну з*являється загалом ВАше і*мя. Чи згодні з цим? Кого б могли додати на цю посаду?
Юрий Андрухович: Це помилка. Я насправді Патріарх тільки однієї штуки – Бу-Ба-Бу. Не вірте пошуковим системам і створюйте власні.
Ася: в одному з онлайн чатів Вас питали про те, приблизно яким Ви себе уявляєте у 60 років. Та Ви, пане Юрію, мило ухилися від відповіді;) Вже є думки про це? Бо 60 вже не за горами...
Юрий Андрухович: Та ні, за горами, далеко-далеко:) У кожному разі я не буду пенсіонером. І виглядатиму так, що ніхто не даватиме мені тих 60 років, крім моїх біографів, але їм усе одно ніхто не буде вірити. Дякую всім за розмову!
http://e-motion.tochka.net/confere....esseist
 
FuryДата: П`ятниця, 19.10.2018, 14:22 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
У меня на Самсунге Гэлэкси 7 почему-то эта статья нормально не открывается - какие-то символы странные, артефакты. А у жены на смартфон apple iphone xs 64gb silver https://tehnoezh.ua/apple/apple-iphone-xs-64-gb-silver/ всё отлично работает. Может быть, мне нужно Андроид обновить? Пофиксите проблему, пожалуйста!
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: