]Ранок суботи – настільки ранній, що його ще можна вважати ніччю. Коли в такій ситуації настирливо дзвонить телефон (і не мобільний, а стаціонарний), демони сну моментально перетворюються на демонів дійсності. Після четвертого пронизливого дзвінка наважуєшся відповісти і взяти слухавку, впевнений, що нічого доброго очікувати не слід. Погляд на годинник: шість годин сорок хвилин. Справи погані.
Дівчина кілька разів називає себе, вона з Франківська, музикант, ми знайомі. Вона була на Майдані. "Тут відбувається жах, – каже вона таким голосом, що жах вривається і в тебе. – Нас просто били насмерть, нас топтали і добивали. Ми могли тільки співати гімн, а вони нас катрупили". "Хто такі вони? – запитуєш її. – Бандити?" "Беркут, – каже вона. – Вони хочуть нас повбивати. Це криваве місиво. В Україні такого ще не було. Повідомляйте всіх, кого можете! Тут не було ніякого телебачення, тут не було нікого – нас покинули, а вони нас усіх повбивають!"
Улюблені автори: Бруно Шульц, Владімір Набоков, Джеймс Джойс, Хорхе-Луїс Борхес, Хуліо Кортасар, Томас Вулф. Як зазначає сам Юрій Андрухович, усі спроби знайти собі якесь хобі закінчувалися невдачею: «хобі ставало головною справою і навіть, бюрократично висловлюючись, «родом занятий».
«Уся п’ятірка – це книжки, які я вперше прочитав у дитинстві й замолоду (приблизно кажучи, десь від 11 років і до 30-ти). Мабуть, у цьому немає нічого дивного. Пізніші десятиліття приносили мені не одну дивовижну й важливу книжку, але жодна за своїм значенням не перевершить тих, які лягали «на цілину».
ЯРОСЛАВ ГАШЕК «ПРИГОДИ БРАВОГО ВОЯКА ШВЕЙКА»
Цю книжку я в дитячі та підліткові часи читав і перечитував десятки разів, і вона незмінно викликала в мене сміх чи навіть регіт. Не знаю, в чому секрет (можливо, в особливо вдалому перекладі Степана Масляка), але він, такий секрет, точно є, чи краще сказати – був, бо нині я вже не сміюся, коли її перечитую. «Швейк» був о
... Читати далі »
20:30-21:30 Освітній центр «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16, конференц-зал) – ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ за участі автора Ю.Андруховича, редактора О.Бойченка. Вручення книг переможцям гри на Фейсбук. Продаж книг. Вхід вільний.
м.Київ, 12.11.2011
15:00-16:00 букарня «Бабуїн» (вул. Симона Петлюри (колишня вул. Комінтерна), 10) – АВТОГРАФ- ТА ФОТО-СЕСІЯ за участі автора Ю.Андруховича. Продаж книг. Вхід вільний.
м. Чернівці, 13.11.2011
15:00 – 16:00 Пент-хауз бізнес-центру «Полюс» (м.Чернівці, вул. Рівненська, 5а) – ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ за участі автора Ю.Андруховича. Модератор О.Бойченко. Продаж книг. Вх
... Читати далі »
Мені здається, все гранично зрозуміло. Янукович на посаді президента продовжує діяти на знищення в Україні всього українського. У цьому він і справді "тому що послідовний". Він - послідовний очільник окупаційної влади. А отже - прибічник її окупаційних символів. Та й чого б йому було не підписувати того, за що раніше проголосував відданий йому парламент? Усе логічно: відданий президентові парламент проголосував - президент підписав.
Хтось насправді сподівався чогось іншого? Мені здається, вони підуть далі і ще багато чого символічного наголосують і напідписують. Наприклад, про повернення свята 7 листопада - ще цього ж року або найпізніше наступного. Бо якщо вже знущатися - то на повну. От вони всі разом і знущаються. За це їхній електорат їх і любить. За це він і пробачить їм будь-яке "покращення життя" і все одно, за будь-яких обставин, за них голосуватиме. Бо вони ж "нагнулі бендєр" - і це найголовніше.
Свою співпрацю з Кarbido Юрій Андрухович вважає однією з найщасливіше втілених найдавніших мрій. «Аперитив-Тур» — це коктейль, в якому вперше сполучаться всі їх попередні спільні проекти: «Самогон» і «Цинамон». Це комбінований аперитив, що збуджує бажання дочекатися останнього, найдивнішого альбому трилогії Андруховича-Карбідо — «Абсент», фрагменти з якого будуть вперше представлені під час Аперитив-Туру. http://perecrestok.kiev.ua/yurij-andruxovich-i-gurt-karbido-aperitiv-tur-kiyev-14-kvitnya-2011.html
Відомий письменник та громадський діяч Юрій Андрухович вестиме власну авторську колонку на сайті tsn.ua. Наразі автор працює над новою книгою, враженнями від написання якої буде ділитися із читачами на сторінках свого блогу. "Дописуючи книжку-лексикон про 111 міст, я раптом зауважив, що багато побіжних ідей чи міркувань залишаються в ній "за кадром”, висловитися ж хочеться якомога швидше” – зауважив Юрій.
Вибір ресурсу для діалогу із читачами був не випадковим: як зізнається сам автор, портал ТСН він переглядає регулярно. "Писання колонок є загалом одним із моїх улюблених занять, а сайт ТСН – одним із тих, які я найчастіше відвідую», – каже Андрухович.
Коментуючи співпрацю сайту каналу із українським письменником, керівник Інернет-департаменту групи "1+1”, Вадим Осадчий зазначив: "Мені дуже приємно працювати з паном Юрієм, як на мене, одним з найвидатніших українських авторів. Впевнений, його колонка швидко знайде своїх читачів і буде цікавою аудиторії tsn.ua. Тако
... Читати далі »
Богдана Матіяш, дуже молода і дуже талановита поетка, написала мені, що хоч вона й страшенно далека від політики, але стояти осторонь не хоче. Ідеться, звісно, про мовний законопроект і яким би чином узяти участь у протесті проти нього, поки він ще не став законом. «А чи не мали би письменники, – запитує Богдана, – якось приєднатися до протесту, якимось листом хай же, як більше немає чим?»
Я відповів їй приблизно так. Я не вірю в те, що черговий лист певної письменницької спільноти якось змінить ситуацію. Ми вперше маємо владу, яка цілковито ігнорує те, що їй хочеться проігнорувати, слугуючи досконалим прикладом старої приказки «Говори до гори, а гора горою». Починаючи з 1 жовтня ця влада, до того ж, фактично опинилася в руках однієї самодержавної людини, глухої і некомпетентної.
Та й як почати цього листа, до кого в ньому звертатися? Позаяк формально законопроект має розглядатись у Верховній Раді, то, значить, до депутатів. Тобто цей лист мав би починатися словами: «Шано
... Читати далі »